Zariaďovanie nového bývania

obývačka

Zariaďujete si svoj nový dom alebo byt a neviete sa rozhodnúť ako na to? Prinášame vám pár tipov, rád a nápadov, ktoré by vám mohli pomôcť. Berte ich ako taký kompas, ktorý vám pomôže nájsť váš smer. Je dôležité odpovedať si na pár základných otázok.

  1. Máte daný rozpočet alebo ste na tom finančne dobre a môžete zariadenia vyberať nezávisle na cene?
  2. Koľko máte času, ktorý môžete venovať zariaďovaniu. Myslíme tým od výberu nábytku až po jeho inštaláciu.
  3. Máte svoj špecifický vkus a je to pre vás veľmi dôležité alebo sa uspokojíte aj s pásovo vyrobeným nábytkom a relatívne obmedzeným výberom?

Čo z toho vyplýva?

  • Ak ste na tom finančne veľmi dobre, máte neobmedzený čas, ktorý tomu môžete a chcete venovať a tiež špecifický vkus, odporúčam vám nábytok na mieru. Inšpirovať sa môžete v rôznych časopisoch, na internetových stránkach, instagrame.
  • Ak ste na tom finančne dobre, máte špecifický vkus, ale neviete tomu venovať až tak veľa času, odporúčam vám  designových poradcov, ktorý vám budú robiť grafické návrhy a upravovať ich podľa vašich predstáv a takisto sa postarajú o to, aby návrhy neostali len v grafickej podobe, ale reálne  sa postarajú o zariadenie vašej domácnosti podľa vašich predstáv, od výberu cez nákup až po konečné zostavenie nábytku u vás doma.
  • Ak máte špecifický vkus, dostatok času, ale zas máte obmedzený rozpočet odporúčam rôzne bazáre. Dajú sa v nich nájsť jedinečné kúsky, len človek musí mať čas a trpezlivosť a cit pre to ako jednotlivé kúsky zladiť.
  • Ak vám nevadí pásovo vyrobený nábytok, nemáte dostatok financií, ale času máte dostatok odporúčam vám jednoznačne nejaký veľkoobchod s nábytkom. Je to najlacnejšie celkom vkusné riešenie, ktoré je dostačujúce pre každého, kto chce pohodlne a šikovne bývať a nepotrpí si na osobitom vkuse.

P.S. nezabudnite, že sa blížia Vianoce. Kúpte si okrem nábytku aj nejaký šikovný 3d stromček, špecialitu nasledujúcich Vianoc.