Keď človek plánuje, vesmír s ním žartuje

Medzi Milanom a Katarínou bola neskutočne veľká láska. Boli do seba stále šialene zamilovaní aj napriek tomu, že už spolu boli cez 5 rokov, takže o čerstvých naivných zaľúbencoch nemohla byť reč. Poznali sa veľmi dobre a milovali sa každým dňom stále viac a viac. Po piatuich rokoch sa vzali, kúpili si prvý spoločný byt, ktorí po práci renovovali a po večeroch vyberali z katalógu nábytok či moderné obývačky s kuchyňou. Keď už mali po rekonštrukcii, povedali si, že sa začnú snažiť o dieťatko. Všetko naplánované a všetko fungovalo ako z rozprávky.

Prvé problémy však nastali po roku snaženia sa o dieťatko. Katke sa nedarilo otehotnieť. Pripravovali sa najlepšie ako to šlo. Cez zdravú životosprávu, športovanie, bio stravu až po eko repelent. Ale napriek všetkej snahe sa im to nedarilo. Psychika oboch bola nalomená, bolo to skrátka veľmi náročné. Nedarilo sa im zachovať tvár a emócie na uzde a začali sa hádať. Ich obrovskú zamilovanosť začal striedať strach a stres z toho, že sa im to možno nikdy nepodarí.

Po dvoch rokoch sa pokúsili o umelé opodnenie. Niekoľko krát. Žiaden z pokusov však nebol úspešný.

Kedže boli obaja ešte mladý, rozhodli sa, že sa pár rokov nebudú o nič pokúšať a sústrediť sa na to. Katka zmenila prác. Odišla z práce, ktorá ju frustrivala a našla si takú, ktorá ju veľmi napĺňala. Začala pracovať v materskej škole, začali zase viac cestovať a obidvaja sa naplno venovali svojím koníčkom.  Povedali si totiž, že to skúsia zase o nejaký čas a ak to nebude stále fungovať, dieťatko si adoptujú.

Ani nie po pol roku tohto nového režimu Katka otehotnela. Bolo to krásne zistenie a mali z neho ohromnú radosť. Katka preto všetkým snažilkám odporúča, neplánujte, žite. Dieťatko k vám príde vtedy, keď na to bude tá najlepšia doba.