Neprichádza múza a vy potrebujete písať! Ako na to?

Som si istá, že to zažil snáď každý spisovateľ, či v dnešnej dobe takzvaný bloger. Každý deň nie je ideálny na písanie. Niekedy máte prietrž nápadov a neviete, čo písať skôr a inokedy zase sedíte nad prázdnym otvoreným wordovým dokumentom a netušíte o čom písať. Myslím, že som schopná dať vám pár dobrých rád a trochu nezvyčajných inšpirácií, o čom písať alebo aspoň ako začať. Kto to vlastne potrebuje? Písať, aj keď momentálne nemá, čo by svetu zdieľal? Sú to samozrejme ľudia, ktorí sa písaním článkov živia. Niektorí píšu samozrejme na dané témy, ako napríklad mesačný horoskop, tí budú mať zase trochu iný typ problému, ale dnešní blogeri si vlastne môžu písať o čomkoľvek chcú.

  1. Prvá rada nad zlato znie napíšte reklamu. Nemusí byť platená. Napíšte recenziu na tovar, film, či knihu. Niečo s čím ste boli spokojný a chcete sa s tým podeliť so svetom. Môže to byť skutočne hocičo. Od hojdačky na záhradu cez sieťové prvky až po horský bicykel. 
  • Ďalším odskúšaním typom je písať o svojich skúsenostiach. Píšte o tom, čo ste zažili a prineste to svojim čitateľom ako dobre tipy. Môže to byť tip na víkendový výlet alebo opíšte svoju skúsenosť s maľovaním bytu. Ja som minule maľovaním strávila celý víkend a kedže som bola veľmi spokojná s výsledkom hneď som o tom napísala článok. Písala som o tom, čo všetko je dobré pred maľovaním prichystať ako byt na maľovanie pripraviť a potom aj o maľovaní samotnom. Zároveň som tým spravila aj neplatenú reklamu na farby trnava, kedže sa mi s nimi jednoznačne najlepšie maľovalo. Píšte o svojich skúsenostiach. O tom, čo ste zažili, o tom, čo práve robíte. Môže to byť aj taká normálna vec ako je maľovanie bytu. Zdieľajte svoje skúsenosti, to, čo vám fungovalo a podobne. Ja som napríklad naposledy písal práve o maľovaní bytu, keďže som s tým strávil celý týždeň. Zároveň som tým urobila neplatenú reklamu na farby trnava, keďže sa mi s nimi najlepšie pracovalo.

Tak do písania, nech vám to píše od ruky.