Predsieň vytvára prvotný dojem

Predsieň tvorí dôležitú súčasť nášho domova. Okrem toho, že to je vstupný priestor, rozhodne by nemala byť zanedbávaná, pretože tvorí prvý dojem z nášho domova. Účelné a vkusné zariadenie predsiene pritom vôbec nemusí byť veľmi náročné.

Čo tvorí vstupnú časť?

Vstupná časť predsiene predstavuje miesto prvého kontaktu s našim obytným priestorom. Je to miesto kde si odkladáme obuv, alebo môžeme uložiť kabát, tašky či kľúče.  V mnohých prípadoch ide hlavne o malú útulnú miestnosť, niekde dokonca možno až trochu stiesnenú. Práve kvôli tomu je dobré zvážiť, čo všetko do nich chcete a potrebujete umiestniť. Dôležité je, aby bola Vaša predsieň najmä zariadená účelne a vám vo všetkom vyhovovala. Jej veľkosť nie je podstatným faktom.

predsieň

Podľa čoho sa odvíja zariadenie predsiene?

Pri zariaďovaní predsiene berte do úvahy počet všetkých členov, ktorí žijú v domácnosti. Tiež myslite na možné návštevy rodiny alebo iných hostí. Podľa počtu ľudí, by ste mali zvažovať jej celkové zariadenie.

Čo sa najčastejšie uschováva v predsieni?

V mnohých domácnostiach je potrebné uskladňovať najmä sezónne oblečenie. Nábytkový komponent vyrobený na mieru, môže byť v tomto prípade vaším pomocníkom, ktorý dokáže využiť celú plochu miestnosti. Pri zariadení predsiene by ste tiež nemali zabúdať na umiestnenie dostatočne veľkého zrkadla a stoličky či pultu na sedenie, ak to je vo vašej predsieni možné.

Čo je možné umiestniť do vstupných priestorov?

Základným prvkom je miesto na odkladanie kabátov, búnd, topánok alebo iného oblečenia. Podľa počtu členov domácnosti môžete zvážiť, či je dobrý nápad umiestniť do vašej predsiene šatníkovú skriňu. Skriňu v predsieni by mohla využívať celá rodina, či už na odkladanie kabátov alebo tiež topánok. Pri umiestnení skrine však myslite na veľkosť vstupných priestorov, keďže skriňa uberie značné miesto. Inou možnosťou je umiestnenie skrine do väčších domov alebo veľkometrážnych bytov, kde máte často k dispozícií väčšiu plochu. Do predsiene by ste rozhodne mali umiestniť vešiaky, v prípade malej predsiene sú Vašou schopnou alternatívou, ktorá dokáže šikovne nahradiť skriňu.