Čím lákajú veľtrhy a výstavy nábytku

Časy, keď bol interiér našich domov, bytov a kancelárii na nerozoznanie od iných, už dávno patria minulosti. V dnešnej dobe si chce každý svoje bývanie či firmu zariadiť podľa svojich predstáv a vkusu. Doma aj v práci sa predsa chceme cítiť čo najpríjemnejšie a najkomfortnejšie. A takisto túžime po tom, aby naše bývanie aj dobre vyzeralo. Inšpiráciu by sme pritom mohli nabrať práve na špecializovaných veľtrhoch a výstavách nábytku.

 

Pre laickú verejnosť

Bežní návštevníci si z veľtrhov nábytku spravidla odnesú množstvo zaujímavých tipov pre svoje domácnosti. Isteže, mnohé z toho sa dá vyhľadať aj v časopisoch alebo na internete, ale niet nad priamu skúsenosť. Na výstavách si nábytok môžete vyskúšať na vlastnej koži. Potrebovali by ste napríklad konferenčné stoly? Bez problémov, tu si ich môžete doslova ohmatať. Alebo by sa vám zišli kuchyne na mieru? Predajcovia vám poradia a pomôžu priamo na mieste. Ale to nie je všetko. Na veľtrhoch môžete využiť aj zvýhodnené uvádzacie ceny, čím výrazne ušetríte.

Pre výrobcov a profesionálov

Výstavy sú takisto dôležité aj pre výrobcov, obchodníkov a profesionálov z oblasti nábytkárstva. Nábytkárske firmy sa tu prezentujú pred potenciálnymi zákazníkmi, účasť na veľtrhoch je neodmysliteľnou súčasťou ich marketingu. Nemenej dôležitý je monitoring konkurencie, jej ponuky, cien, silných aj slabých stránok. Veľtrhy sú navyše perfektným miestom na neformálne stretnutia ľudí od fachu. Platí to nielen pre zástupcov firiem, ale aj návrhárov, interiérových dizajnérov, novinárov a ďalšie profesie. Všetci sa stretnú na jednom mieste a vymieňajú si cenné kontakty.

Pár tipov na výstavy v okolí

Ak vás naše argumenty presvedčili, zostáva už len jedno – vybrať si vhodnú výstavu v blízkom okolí. Máme pre vás pár tipov. Navštívte napríklad populárny medzinárodný veľtrh MODDOM v bratislavskej Inchebe. Priazeň návštevníkov si tiež získal veľtrh Nábytok a bývanie, ktorý organizuje Agrokomplex v Nitre. Z výstav a veľtrhov v neďalekej Českej republike odporúčame Pragointerier v Prahe alebo medzinárodný veľtrh MOBITEX v Brne. A ešte jedna rada na záver. Z veľtrhov a výstav si nezabudnite odniesť katalógy a vizitky predajcov, ktorí vás zaujali. Určite sa vám zídu.